Zimní pohádkový le

16.01.2016 20:00

Snad každý z nás se již někdy zúčastnil Pohádkového lesa. Ale Zimní pohádkový les, který byl třetí lednovou sobotu připraven v Oboře Hvězda v Praze, byl unikátní. Všechny příchozí vítala Královna Sněhula a po prezenci na startu nás nasměrovala na trasu plnou pohádkových bytostí a nejrůznějších úkolů: u ježibaby z perníkové chaloupky děti létaly na koštěti, u vodníka chytaly ryby, u dvanácti měsíčků přeskakovaly oheň (naštěstí jen krepový J), u Popelky přebíraly lískové a vlašské ořechy, u Sněhurky našly ztraceného trpaslíka a hodily jablko do nůše a u čaroděje poslepu, ale s pomocí lana, prošly krátký úsek. Po splnění každého úkolu musely děti ještě vyluštit písmenko do tajenky,   aby nakonec dostaly slovo VLOČKA a v cíli pak získaly malou odměnu. Cestou jsme se také několikrát zasmáli nad opravdu dobrými vtipy nebo se zamysleli nad hádankami, pro zpestření vyvěšenými na trase. To vše se odehrávalo v rozlehlém parku obory Hvězda, kde jsme si konečně mohli také zblízka prohlédnout letohrádek ve tvaru šesticípé hvězdy, který vídáme z vlaku při cestě do Prahy. Zimní idylickou atmosféru podtrhl čerstvě napadaný sníh, takže si děti užily i nějaké ty zimní radovánky. Zážitkem jistě byla i cesta metrem (novými úseky trasy A) a tramvají zpět do centra Prahy.